معرفی چهره های موفق سنه کوه(۵)

 ق۱

معرفی استاد اخلاق ، درستکاری و جدیت در امور

در سلسله معرفی چهره های موفق سنه کوه در این پست مطلب به چهره خدوم و نجیب دیگری می پردازیم با این توضیح که ” افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند ، بلکه کارها را به گونه ای متفاوت انجام می دهند . کوروش کبیر “فلذا می توانند الگوی مناسبی برای جوانان و نوجوانان پویا و جویای نام و نان باشند یعنی افراد موفق معمولا در طی طریق زندگی و امور خویش هم نان آور مناسب خانواده می شوند و هم خوشنام و نشان در جامعه ، و به قول آموزگاران قدیم برای جامعه مفید واقع می گردند .
با این مختصر مقدمه در خدمت شما در ادامه مطلب هستیم :

در اینجا کسی را می خواهم معرفی نمایم که در سال ۱۳۵۳ در خانواده ای خوشنام ، با اخلاق ،اهل مدارا با دانش و مردمی در سنه کوه دیده به جهان گشود و دوران کودکی را مشابه هم سن و سالان دهه ۵۰ در کوچه پس کوچه های سنه کوه به بازی و سرگرمی گذراند و طعم تلخ سرما و گل و لای کوچه معبر آنرا با تمام وجود حس و لمس نمود و دوران ابتدایی را در دبستان دولتی سنه کوه زیر نظر معلمهای دهه ۶۰ سنه کوه گذراند و برای ادامه تحصیل به همراه خانواده به شهر مهاجرت نمودند و اما ارتباط خود را هرگز با سنه کوه قطع ننمودند و در هر مناسبت و تعطیلاتی راهی محل شده و با ما یه جورایی هم بازی بودند چرا که ایشان پایین ملی بودند و ما بالا مله برای همین کمتر پیش می آمد که باهم باشیم اما در هر حال خاطرات مگوی بسیاری از آن دوران طفولیت و نوجوانی در ذهن ما نقش بسته داریم و …
خلاصه او با همت و پشتکار و با استعداد خوب ظاهر شد و ذهن محاسبه گر و ریاضی قوی او را در دوران دبیرستان به سوی رشته های فنی سوق داد و تا اینکه در سال ۱۳۷۱ در رشته فنی ساختمان عمران دیپلم فنی گرفت و سپس در دوره فوق دیپلم در دانشکده فنی امام محمد باقر (ع) ساری پذیرفته شد و به مدت دوسال موفق به اخذ مدرک فوق دیپلم شد .
بعد از فارغ التحصلی به عنوان دبیری فنی در استان گیلان شهر لشت نشا به تدریس در هنرستان کار دانش به مدت چهار سال مشغول شد و در همان حال مامور به تحصیل شد البته این ماموریت در پی قبولی دوران لیسانس دبیری فنی عمران لویزان تهران بود که بعد انتقالی به شهر ساری دانشکده امام محمد باقر (ع) گرفت و در این دانشکده به ادامه تحصیل پرداخت و سپس از سال ۱۳۷۹ به آموزش و پرورش ناحیه یک ساری منتقل و در دبیرستان کار دانش دکتر حسابی و شهید هاشمی نژاد به تدریس پرداخت و اما روح در حرکت و پیشرفت و ترقی ایشان آرام نگرفت از سال ۱۳۸۳ تا ۱۳۹۰ با انتقال دایم به شهرستان بهشهر رفت و در هنرستان فنی حرفه ای شهید چمران در رشته ساختمان و نقشه برداری تدریس نمود .
از سال ۹۰ تاکنون هم در ساری کاردانش امام محمد باقر (ع) مشغول تدریس به نوآموزان و فرزندان این مرز و بوم است و در این دوران انتقال و تدریس از ادامه تحصیل و آموختن هم غفلت نکرد و لیسانس دومش را هم از دانشگاه آزاد واحد قائمشهر در رشته مهندسی عمران تکنولوژی (عمران عمران ) گرفت و هم زمان از سال ۱۳۸۰تا ۹۱ به مدت بیش از ده سال با داشتن پروانه اشتغال به کار، کاردان عمران در شهرداری سورک و روستاهای میاندرود کار طراحی و نظارت و خدمات مهندسی و از سال ۹۱ تاکنون با داشتن پروانه اشتغال به کار پایه ۳ نظارت در بخش نظارت در شهرستان ساری و میاندرود مشغول فعالیت می باشد .
بله او در کنار تدریس و تحصیل کار دومش را هم با جدیت و البته درستکاری و صداقت و امانت کاری اانجام داده و می دهد .صداقت و امانت داری در این کار از وجه بارز و مورد توجه انسانهای منصف و حق طلب است و هرگز نشنیده و ندیده ایم که اهل زد و بند و پول بازی باشد تا هر گونه تقلب و تصرفی را با پول و وعده تعویض نماید فلذا در استحکام ساختمان های تحت نظارت ایشان جای شک و شبهه ای نیست و طراحی دقیق و معماری درونی و بیرونی ساختمانهای تحت کارشناسی و مهندسی ایشان همیشه جزو بهترینهای شهر و منطقه است .
او انسان وارسته و اخلاق مدار و خوش برخوردی است که سالهاست با ما رفیق و دوست صمیمی بوده و هست و این خصایص بر شمرده ما را از پدرش به ارث برد و خود نیز از نسل و نوه مرد بزرگ و با اخلاق و خوش مشرب و بذله گوی سرآمد دوران معاصر کربلایی روح الله خدابیامرزاست .ایشان یعنی مهندس ایرج مومنی فر فرزند عوضعلی مرد با اخلاق و انسان درستکار و راست کردار و فرهنگی دقیقی است که هم در رفتار و مناسبتها دقت دارد و هم در کارش دقیق و محاسب خبره ای است .
البته با اینکه نوه کربلایی روح الله است اما مثل او ندیدم و نشنیدم که شوخ طبع و یکه بگو باشد اما چون او جدی ، خوش اخلاق و مردمی است و سر ساکت و خنده رو بودن را به گمانم از پدر بزرگش میرزاعلی دایی اصغری خدا بیامرز به ارث برده است . در هر مجلس و جمعی حاضر می شود در هر جا که جایی باشد می نشیند و از کبر و غرور و خودپسندی بهره ای ندارد و انسان افتاده و درخت پرباری است که مصاحبت و گفتگوی با او باعث افتخار و طمئنینه و آرامش می شود و انرژی مثبت می دهد و در تحلیل مسائل بسیار ریاضی وار دقیق و نکته سنج است .
اینهایی که بر شمردیم به همراه بسیاری دیگر از خصوصیات خوب اخلاقی ایشان را الگویی مناسب و شایسته برای همه می دانم که در نظر داشته باشیم که آموختن و یاد گرفتن و آموزش و معلمی شغل مورد توجه و احترام جامعه و اجتماع بوده و هست و هر کسی اگر در کارش صداقت و ایمان کافی داشته باشد خود همه چیز را کفایت خواهد کرد .
مهندس ایرج که از کودکی او را “غفار” صدا می زنیم و می شناسیم ،اکنون در شهر ساری ساکن است و خدای را شاکر که توکل بر خدا و پشتکار و همت خود و خانواده را رمز موفقیت خویش می داند و گفتنی های بسیاری که می شود در مورد ایشان بیان کرد تا فرصتی دیگر و آرزوی موفقیت بیشتر و روز افزون برای ایشان و دیگر همولایتی های عزیز
در پناه حق باشید

DSCF0078

DSCF0076

DSCF0077

معمولا سرش خیلی شلوغه و از مهندسین پرکار و تلاش ماست و …

موفقیت روز افزون شما آرزوی همیشگی ماست

شما می توانید بصورت رایگان در اشتراک ایمیلی این سایت عضو شوید تا مطالب جدید را درون ایمیل خود دریافت کنید.
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنید...

 1. آقای مهندس محمد عبدی با تشکر از زحمات شما در بکار گیری چهره های موفق بخصوص آقای مهندس مومنی فر این چهره دوست داشتنی در این وب سایت سپاس گذارم .

 2. سلام بر آقا هادی عزیز
  ممنون از معرفت و مرام حضرت عالی و منم تشکر می کنم از حسن ظن و نظر شما
  بازم به دیدن ما بیایید لطفا

 3. خسته نباشید ممنون به خاطر این وبسایت مفید

 4. سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت به این خوبی
  سپاسگزارم

 5. سلام
  سپاس از لطف و محبت شما

 6. سلا م وقت شما بخیر . من دانشجوی ارشد رشته صنایع دستی هستم . تحقیقی در مورد هنر لاک تراشی در سنه کوه ساری و چمستان نور دارم . می خواستم بپرسم چند هنرمند لاک تراش در منطقه سنه کوه حضور دارند. باتشکر

 7. سلام بر شما دانشجوی عزیز
  و امیدوار م در کار و درس و تحقیق موفق باشید
  افراد زیادی نیستند که چنین مهادرتی دارند
  در صورت نیاز از طریق تلگرام ۰۹۳۰۴۹۱۹۹۴۹ پیغام بذارید تا راهنمای تان کنیم

 8. اقا لینک مطلبو من پیدا نکردم.میشه راهنماییم کنید؟

 9. سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به
  کارتون ادامه بدین

 10. سلام
  سپاس
  تشکر از شما

 11. وای خیلی خوبه ساییتون

 12. تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو
  بهترین سایت ها هستید.

با خیالی آسوده یک نظر بگذارید...

برگه ها
ads ads ads