معرفی چهره های موفق سنه کوه(۳)

DSC06409

کسی که از صغیری به کبیری رسید

در معرفی دو چهره موفق قبلی به زعم نگارنده با رعایت صداقت و امانت نهایت تلاش شد که تا حدودی چهره و کار او را به شما کاربران عزیز معرفی نماییم و در ابتدا هر پست قول دادیم تا در چارچوب تعریف شده بیان مطلب نماییم به قول دوستی “ دوستان عزیز دقت نمایند که فرق فراوان است بین (بزرگی) و ( موفقیت) . شاید خیلی ها آدم بزرگی باشند ولی هیچوقت آدم موفقی نباشند . بزرگی روزی تمام میشود ولی موفقیت همواره پایدار و پابرجاست.
با این مقدمه به معرفی سومین چهره موفق از اهالی روستای سنه کوه می پردازیم که جهت آشنایی بیشتر به ادامه مطلب توجه فرمایید :

سومین شخصیتی که در نظر گرفتم ،کسی است که در همسایگی خانه پدری ما در سنه کوه در سال ۱۳۳۷ از پدر و مادری بسیار مهربان و انسانهایی زحمت کش و درد رنج کشیده سختی روزگار، دیده به جهان گشود و هنوز نوجوانی ۱۲ یا ۱۳ ساله بود که دچار غم فراق پدر شد و مادر مهربان و دلسوز او هم مادری و هم نقش پدر را برای آنها به درستی ایفا نمود و او تنها پسر ذکور مانده به همراه چند نفر از خواهرانش را در آن سالهای بی چیزی و نداری با مشقت بسیار با پنجه های دست پینه بسته خود طعام و رزق و روزی حلال داد و هرگز دست نیاز سوی کسی دراز ننمود و شرافت مندانه و آبرومند بچه ها را در دامان پاک خویش پروراند و تربیت نمود .که خدایش رحمت کناد .
در پرورش و رشد ایشان مادرش کم نگذاشت و در حالی که بسیاری از هم سن و سالان او در کار کشاورزی و دامداری مشغول بودند اما ایشان با استعداد سرشار خود به درس و مشق توجه نمودند و اولین شخصیتی در منطقه شدند که دارای تحصیلات آکادمیک امروزی شدند .
ابتدا به صورت متفرقه و بعد سال چهارم و پنجم ابتدایی را در روستای دارابکلا ، سال ششم را در سورک و بعد در نکا و دوران دبیرستان را در دبیرستان جامع ساری همان دبیرستان معروف ۱۵ خرداد پسرانه فعلی گذراند و در سال ۱۳۵۷ موفق به اخذ دیپلم شد .بعد در دانشسرای تربیت معلم آموزش دوران راهنمایی دیده و از سال ۱۳۶۰ در استخدام آموزش پرورش شهرستان نکا درآمده و تا سال ۱۳۹۰ که بعد از ۳۰ سال خدمت صادقانه به افتخار بازنشستگی نایل آمد و البته در حین تدریس ادامه تحصیل هم داده لیسانس علوم تجربی گرفته و در کار آموزش ضمن خدمت هم در دوره های بسیاری شرکت کردند .
اما آنچه مهم هست اخلاق بی نظیر صبر و متانت ایشان زبانزد خاص و عام است . در همسایگی و آداب آن نمونه و بی نظیر و انسان وارسته ای است او که از هیچ ،شروع کرد و در آن دورانی که از سنه کوه تا به دارابکلا و رسیدن به جاده و خطی باید کیلومترها پیاده روی کرد و فرزندی که از سرپرستی و نظارت پدر محروم و خواه ناخواه وابسته روحی و کاری با مادر و خواهرانش باید می بود در قبل از انقلاب آنهم دوران کشف حجاب و فراوانی فساد ظاهری اما به یقین انسان شیر پاک خورده و سلیم النفسی بود که سالم ماند و به درس و تحصیل خود پرداخت تا به نوعی سربار جامعه نشود و در نهایت با تدریس و آموزش فرزندان این منطقه سالهای سال پای تخته سیاه گچ خورد تا بچه های ما الفبای تحصیل بیاموزند و موفق گردند .
ایشان که در تحصیل موفق بود و پله های ترقی را گام به گام نه یک شبه و پورسانتی طی نمود با دختری از خاندان خوشنام روستای کوهستان بهشهر بنام” مرادی “ازدواج نمود و در نکا ساکن شد اما هرگز از سنه کوه و مسائل و محیط آن دور نماند و همیشه به محل آمده و در شادی و غم اهالی حضوری فعال داشته و دارد و اولین باغ خانگی محل با تنوع درختان بارده مختلف را ایشان در حیاط سرای خانه پدریشان در سنه کوه در همسایگی ما احداث و پرورش دادند که هنوز هم برخی درختان موجود است .
وقتی جاده ورودی محل زمین خانه سرای ایشان را از سرتاسر در نوردید و چند پاره بلا استفاده نمود هرگز اعتراض و دعوی نکرد . همین متانت در رفتار و گفتار و کردار ایشان الگوی بسیار مناسب برای دیگران شد تا محل آباد گردد.
او که واقف به جریان امور محل بوده و هست اکنون خانه سرای جدیدش در جایگاه قبلی خانه پدری احداث نمود در طول سال و ایام هفته به محل رفت و آمد دارد و در تمام مجالس شرکت فعال و حضوری ستودنی دارد او دوست و همسایه تمام سالهای دور تاکنون ما جناب آقادبیر “ جعفر قلی حسینی ” معروف به جعفر حسینی فرزند مرحوم محمدرضا است .
دقت در رفتار و اعمال ایشان و سرمشق قرار دادن شیوه نشو و نمای ایشان از محلی دور افتاده و کوچک با آن امکانات حداقلی و از دست دادن پدر که ستون خیمه زندگی هر فردی است به همراه صبوری ، متانت و خلق نیکوی او می تواند الگوی بسیار مناسبی برای جوانان امروزی در راه رسیدن به خوشنامی و موفقیت مستدام در زندگی باشد .این کمترین مطالبی بود که می توانستم برای معرفی این فرهنگی خدوم ، پرتلاش ، با اخلاق و خوشنام در سطح منطقه و شهرستان  بیان نمایم .
برای ایشان و دیگر همولایتی های عزیز موفقیت بیشتر را همیشه آرزومندیم
تا بعد در پناه حق باشید

 DSC06408

DSC06430

حضور او را در اکثر مراسم محل می توانید  ببینید و …

DSC06392

انسان متین و باوقاری است و …

DSC06444

کم گوی و گزیده گوی است و بسیار دوست داشتنی و …

DSC06448

DSC06447

او انسانی بسیار با نماز و باخداست و دیانت او خالصانه است و …

DSC06452

در اصل و نسب او و متحدهای سنه کوه از یک نسل هستند و اصالتا از حومه شهر باستانی سورت مازندران هستند و …

DSC06392=1

شخصیتی واحد و قابل احترامی بخصوص در همسایگی دارد و …

DSCF9616

DSCF9774

خانه او در سنه کوه کنار خیابان اصلی در سرای پدری نوساز کرده است و …

DSCF9790

DSCF9789

او به باغداری بسیار علاقمند است و این روزها قطعه زمینی را خریداری و باغ سیاه ریشه احداث نموده و به همراه مهندس اکبرنژاد دامادش مشغول رسیدگی و هرس هستند و …

موفق باشی فرهنگی با فرهنگ و با اخلاق

با آرزوی موفقیت روزافزون

شما می توانید بصورت رایگان در اشتراک ایمیلی این سایت عضو شوید تا مطالب جدید را درون ایمیل خود دریافت کنید.
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنید...

 1. واقعا حق مطلب رو در مورد این مرد وارسته و فرهیخته بیان کردی و چه خوب بود که ایشان را به عنوان نفر اول موفقهای محل اعلام می کردی. آرزوی سلامتی برای ایشان و همه سنه کوهیهای عزیز دارم.

 2. سلام
  بله این کمترین مطالبی بود که به قلم ما جاری شد و گفتنی های بسیاری در دل اهالی باقی است
  نکته ای را بیافزایم که تقدم و تاخر در معرفی چهره ها در این وب سایت بر اساس قضاوت برتری نیست بلکه مطابق سلیقه و شناخت نگارنده تنظیم و ارسال می شود و قضاوت با خوانندگان عزیز و …
  شما هم موفق ودر پناه ایزد منان سلامت باشید

 3. با سلام جناب مهندس بنظر اینجانب تقدم وتاخر بسیار مهم است نفر اول که معرفی شد به هیچ عنوان جایگاهش اونجا نبود وگرنه آرماتور بندا ولوله کش های موفق زیاد داریم چرا معرفی نشدند خوب بود از ابتدا از شخصیتهای اینچنینی مثل آقای حسینی شروع میکردی.

 4. سلام بر شما
  نظر شما بسیار محترم اما من مثل شما فکر نمی کنم و نکردم چون خود دنبال قضاوت نیستم و موفق ترین را دنبال نمی کنم فقط صرفا معرفی و شناخت برایم مهمتر بوده و هست
  البته در مورد جایگاه افراد نظر خاصی ندارم و قضاوت نمی کنم
  خدارو شکر در مورد انسانهای موفق در بخشی نگاه همسان داریم که آرماتوربند و لوله کش هم می تواند موفق باشد و این نگاه مشترک را مغتنم می دانم
  هر شخصیتی جایگاه خودش را دارد و همه را دوست خود می دانم
  موفق باشید

با خیالی آسوده یک نظر بگذارید...

برگه ها
ads ads ads