انتخاب هیئت امناء تکیه – مسجد آغازی فصل نو در سنه کوه(۱۷)

 Untitled-29=

مسجد ماله و وضعیت آن چه بود و چه شد ؟

علاوه بر آنچه که در ۱۶ قسمت قبلی به صورت اختصار بیان داشتیم از کارهای عملی و رفرمی چند کار مهم دیگر هم در این دوره هیئت امنا اول انجام دادیم از جمله سرنوشت مسجد ماله که جنب منزل مشد نامدار غلامی و حاج رجبعلی علیجانی بود را هم مشخص نمودیم.

شایان ذکر است که وقتی اوایل انقلاب تکیه  گلی قبلی تخریب و ساختمان آجری جدید گسترش و ساخته شد، عده ای از متدینین محلی بر آن شدند که با توجه به افزایش شدید جمعیتی (رشد بالای جمعیتی سیاست اوایل انقلاب) نیاز به داشتن مسجد هم ضروری است، بنابراین ضمن خرید زمین از ابراهیم سیفی پسر حاج عزیز یوسفی (عکس سند ) پی کنی کرده و زیربنا سنگی سیمانی چیدند و حتی چندین درخت خوب جنگلی هم از جنس اوجا ملیج ، ازار(درخت آزاد)،راش ( مرس) و بلوط  توسط جنگلبانی چکش  و قطع کرده و سپس کنده و تراوس دونل کرده به محل آوردند و جایی انبار نمودند اما به مرور به دلایلی از انجام اینکار منصرف شده و چوب آلات هم از بین رفت و زمینش هم متروکه وبه اصطلاح محلی متاسفانه” گو خاسه “(محل استراحت گاوهای بومی محلی) شد.

 از طرف دیگر به عامل اختلافی محل هم تبدیل شده بود که هر از گاهی عده ای مطرح کرده و ساز مخالف کوک می کردند، برای همین جزو اولویت کاری ما قرار گرفت که آنرا تعیین تکلیف کنیم. از طرف دیگر صاحب اولیه زمین یعنی ابراهیم سیفی هم  شدیدا پیگیر باز پس گیری زمینش بود فلذا ما هم پس از انتخاب شدن پیگیر مسئله شرعی و قانونیش شدیم و در نهایت دریافتیم با توجه به داشتن وضعیت خاص این زمین و شرایط بالقوه اختلاف انگیزی و فتنه شدن طی جلسه مشترک اعضای هیئت امنا و اعضای شورای اسلامی محل و عده ای از ریش سفیدان در منزل یکی از اعضای شورا ( عباس متحد) باحضور خود آقای سیفی تعیین تکلیف نماییم در نهایت ضمن تبادل نظر و مشورت به اتفاق آرا ( سند پیوست) زمین مذکور به قیمت توافقی روز به  نامبرده عودت داده شد و ایشان نیز بعدها خانه شخصی خود را آنجا ساختند و این معمای چندین ساله به خیر خوشی و البته بدون هیچ مخالف خوانی محلی حل و فصل شد . 

 

نکته :

۱-   مسجد خانه خدا ، محل امن و آرامش همه باید باشد و جایی که از اول تخم نفاق و دشمنی در آن باشد که دیگر اطلاق نام مسجد ظلمی مضاعف است  .

۲-     برای یک محل کوچک با چند خانوار وجود یک مکان بنام تکیه یا مسجد کفایت می کند اما در صورت وجود دو یا چند مکان نباید اختلاف و دشمنی و قشون کشی را دور  از دسترس دید .

۳-     رعایت جوانب قانونی و شرعی در  امور مذهبی لازم و ضروری است که باید رعایت شود .

Untitled-29=

به این سند مهم و تاریخی و تاریخ نوشتن آن اسامی افراد و بقیه موار د دقت فرمایید خیلی جالبه و …

Untitled-30=

به این سند مهم در واگذاری هم دقت کنید و …

DSCF5636

این مکان در سه راهی چاه سرپیش -بالامله _ پایین مله و مجاورت خانه حاج ر جبعلی علیجانی در روبرو و خانه مشهدی نامدار غلامی و قع  است و…

شما می توانید بصورت رایگان در اشتراک ایمیلی این سایت عضو شوید تا مطالب جدید را درون ایمیل خود دریافت کنید.
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنید...

  1. سلام
    بازم مثل همیشه آقای مهندس برنده میشه!

  2. سلام
    از لطف شما سپاسگزار م …

با خیالی آسوده یک نظر بگذارید...

برگه ها
ads ads ads