انتخاب هیئت امناء تکیه -مسجد آغازی فصل نو در سنه کوه(۷)

 Uyy-5

مکان زمین برای ساخت آشپزخانه مسجد

 مکان آشپزخانه فعلی کوچه عمومی بود با گل و لای بسیار که معمولا تردد در آن بسیار سخت و خطرناک  بود و احتمال داشت در گل و لای گیر کنی وقتی به این مکان نظر انداخته و فکر کردم و به یاد استدلالهای مرحوم علی اکبر اخوی خدابیامرزم افتادم که اگر دو کار انجام دهیم قضیه حله پس در نتیجه در جلسه هیئت امنا مطرح شد. ابتدا با مخالفت دوستان مواجه شدیم اما با اطمینان از اینکه کوچه عمومی را نبندیم و از آقای علاءالدین یوسفی کوچه بگیریم و به اتفاق استا جابر علیجانی ودیگر دوستان از مکان بازدید و فکرها را روی هم گذاشتیم تا به توافق رسیدیم که همین مکان عالی است به شرط اینکه همسایه دو طرف را راضی به اهداء مقداری زمین کنیم قرار شد طرف بهرام یوسفی بامن و علاءالدین یوسفی با آقا شیخ نبی و دیگردوستان همراهی کنیم هرچند در این مورد مشکل خاصی نبود .

به منزل آقا بهرام در سنه کوه مراجعه و وارد مذاکره شدم که بیان داشتند متعلق به مادرشان سرکار خانم مشد بانو نادری است که با استدلال و صحبت راضی شدند که مقدار  دلخواه را متراژ و به عنوان ثلث ایشان قبض دریافت دارند و در نهایت ۳۵متر مربع تقدیم داشتند و از طرف دیگر علاءالدین یوسفی هم بدون چک و چونه ای به مساحت ۴۱متر مربع به عنوان کوچه عمومی تقدیم داشتند و در نهایت زمین خالص برای بنای آشپزخانه به مقدار حدود ۹۰متر مربع اختصاص یافت . که بعدا در بخش ساخت و ساز شرح مراحل پی کنی و ساخت را تشریح خواهیم نمود به حول و قوه الهی …

 

نکته :

۱-   برای متقاعد کردن همدیگر  برای انجام کار عمومی باید از راه منطق و مستند وارد شد که با خودرای بودن و یکدندگی کاری نمی شود کرد.

۲-     هرکسی خم خاص خودش را دارد(روش ویژه داشتن) که باید از همان روش جهت پیشبرد امور بهره برد .

۳-   همسایگی با انسانهای با گذ شت و کریم النفس برای اماکن عمومی و مساجد از شانس و اقبال خوب مر دمان آن محل می تواند باشد که ازین نعمت بزرگ همه می توانند بهره مند شوند.

۴-     ثبت دقیق مستندات این چنینی  برای اماکن عمومی از ضروریات است تا بعدها مشکلی پیش نیاید .

Untitled-36=

سند واگذاری ۳۵ زمین از ثلث اموال خود توسط مشهدی بانو نادری همسر مرحوم حاج لطف الله یوسفی برای ساخت آشپزخانه و …

Untitled-34=

سند واگذاری زمین برای کوچه عمومی کنار  آشپزخانه توسط علائالدین یوسفی و …

Uyy-5

مراحل در  کار ساخت آشپزخانه در زمینی بیش از  ۹۰ متر مربع و …

شما می توانید بصورت رایگان در اشتراک ایمیلی این سایت عضو شوید تا مطالب جدید را درون ایمیل خود دریافت کنید.
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنید...

  1. و خداوند متعال قبول کند. البته چه خوب هست که فرمودید:«برای متقاعد کردن همدیگر برای انجام کار عمومی باید از راه منطق و مستند وارد شد که با خودرای بودن و یکدندگی کاری نمی شود کرد.» و در این راه هم نباید نگران بود و باید تمام حرف ها را برای رسیدن به مقصود، تحمل نمود.

با خیالی آسوده یک نظر بگذارید...

برگه ها
ads ads ads