زنده شدن خاطرات گذشته با دیدن عکسهای قدیمی از سنه کوه (۳)

520

 “” قبل از پرداختن به این پست با خبر شدیم که با نهایت تاسف و تاثر سرکار خانم  گل ددا معروف به ماهروزه  محمدی سنه کوهی   فرزند عباسقلی و مادر فرهنگی  خوش اخلاق جعفرقلی حسینی سنه کوهی امروز ۳۱ خرداد ۹۳ دار فانی را وداع گفت و مراسم تشییع جنازه ایشان از سردخانه خیابان آرامگاه  نکا به  روستای سنه کوه انجام می شود .روحش شاد با  ذکر  صلوات …””

 


 9a

از رموز بسیار کاربردی عباس مدیر در موفقیت داخل محل سنه کوه  علاوه بر آنچه که قبلا گفته شد ارتباط فوق العاده خوب و حساب شده ایشان با برخی شخصیتهای ذی نفوذ محل بود . او بخوبی و فراست آموخته یا دریافته بود که اگرکاری در یک روستای دورافتاده و محروم و دارای مناسبات قومی و قبیله ای مخصوص به خود می خواهی انجام دهی و موفق باشی حتما باید افراد ذی نفوذ را شناخته و به نحوی با ایشان کنار بیایی و در مجموع او را در بازی خود شریک کنی تا موفق شوی .در عکس زیر خواهی دید که  او هم این تز کاربردی را به بهترین نحو ممکن بهره برده و توانست اهداف و منویات خود را بخوبی پیش ببرد تا با مخالفت جدی آنان و همراهی مردم، افکار و عملکردش به شکست منجر نشود .

خود عباس مدیر برایم تعریف می کرد که آن زمان یک سپاه دانش از قدرت اجرایی بسیار بالایی برخوردار بود اگر مرتکب خلافی نمی شد و در تایید عملکرد مثبتش قانون نهایت حمایت را از ایشان داشت و در واقع در امور روستا از جانب حکومت تام الاختیار بود .

خلاصه در این عکسها ثابت می شود که   آقای نامدار غلامی به عنوان مسئول اجرایی محل  که کدخدا می گفتند و آقای حاج نوروزعلی یوسفی به عنوان جنگلبان و اولیای دانش آموز در محیط مدرسه حاضر و حتی عکس یادگاری هم با عباس مدیر مرد با کیاست  ،با مدیریت قوی ، مدیر و مدبر  انداختند اینها برای نسل امروزی بسیار آموزنده است .

9a

در میان دانش آموزان آن موقع و …

5a

عکس سه نفرشان …

6a

و دو نفرشان ر ا نشناختم هنوز

شما می توانید بصورت رایگان در اشتراک ایمیلی این سایت عضو شوید تا مطالب جدید را درون ایمیل خود دریافت کنید.
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنید...

 1. اسلام آقای مهندس
  اول اینکه خدارحمت کند سرکار خانم گل ددا معروف به ماهروزه محمدی سنه کوهی فرزند عباسقلی و مادر فرهنگی خوش اخلاق جعفرقلی حسینی سنه کوهی را.

  دوم اینکه یه کلاس مدیریت در سبک قدیم را یادآوری کردی.

  سوم اینکه عکسهای بسیار خاطره انگیزی بود. و ناخودآگاه همه رو وادار به تفکر میکنه!!

 2. سلام آقا صفر عزیز
  از لطف شما و دقت نظر و ابراز نظر شما هم بسیار سپاسگزارم …
  واقعا هم همین طوره که فرمودین

 3. همان طور که گفتید انجام می دهم و وبلاگ را باز سازی می کنم

 4. سلام واییییییییییی چه باحال عکس های قدیمی

 5. سلام
  قابل شما رو نداره

 6. سلام مرحبا به اينهمه تعريف در مورد اين مهندس عباس (مدير عباس سابق )به دلم نشست اي ميل تان را بفرستيد تا برايتان عكس از ايشان بفرستم .

 7. سلام جناب
  حق ایشان گردن ما خیلی بیشتر ازین است
  لطفا به جمیل بنده ارسال فرمایید دست بوسیم
  Mohandesabdi2@gmail.com

با خیالی آسوده یک نظر بگذارید...

برگه ها
ads ads ads