زنده شدن خاطرات گذشته با دیدن عکسهای قدیمی از سنه کوه (۲)

12a

بچه های روستا معمولا در شرایط بسیار سخت و طاقت فرسا در کنار والدین خود پرورش می یابند و در کنار کار خانه و کمک به آنها از  جست و خیزهای بچه گانه و بازیهای گوناگون برای خود سرگرمی درست می کردند و در کنار آن بسیار مقاوم وبا صلابت می شدند تا در گذر و کوران زندگی سرخ آبدیده و مقاوم شوند و در تلاطم زندگی از پای در نیایند .

به راستی و حقیقتا بچه های قدیم سنه کوه بسیار بسیار پر جنب و جوش و بالقوه توانا و توانمند بودند و از عهده بسیاری از کارها به راحتی بر می آمدند . یکی از خصوصیات بارز و برجسته “عباس مدیر” عزیز همان عباس آقای خدابخش زاده سپاه دانش  دقت ، مراقبت و کشف این استعدادهای  بالقوه و به فعلیت در آوردن آن رفتارها بود به گونه ای که در عکسهای زیر خواهید دید او در این کار بسیار استادانه عمل نمود و با ثبت عکس آن حرکات مهیج بچه های دانش آموزش صحنه هایی بسیار تاریخی و ماندنی د ر خاطرات سنه کوهی ها درج تاریخ نمود . فلذا تشکر و سپاس بی نهایت ما را ایشان امیدواریم که پذیرا باشند .

بازی های بومی محلی و همچنین برخی بازیهای شهر نشینان مثل والیبال و فوتبال را در کنار هم دیدن و از طرفی برخی حرکات و کارهای ژیمناست ها ر ا در آن ز مین خاکی  انجام دادن توسط بچه ها  دلی شیر و نشان از شجاعت و لیاقت و اختیار تام یک سرباز معلم (سپاه دانش) داشت و از طرف دیگر وجود لباس نظامی که لباس فرم آن دسته از سربازان بود هم بسیار قابل توجه و عنایت ویژه هست .

این بچه ها که امروز بزرگان محل مارا تشکیل می دهند در حدود چهل سال پیش چنین حرکاتی را انجام می دادند خاطراتش هرگز از یادشان نرفته است و نخواهد رفت .

14a

بازی بومی محلی اون موقع ..ر سواری  آی چه کیف و حالی داشت

13a

انجام حرکات نمایشی توسط بچه های محل اون موقع

12a

و حرکتی نمایشی قدرتی دیگر توسط بچه محصل های اون موقع واقعا چه قدرت بدنی داشتند

11a

و حرکت نمایشی انفرادی با اعتماد به نفس و تجربه بالا نشان از استعداد خارق العاده نسل آن روز بچه های سنه کوه داشت .

15a

آشنایی بچه های اون دوران همزمان با بازی بومی محلی با ورزشهای دیگر مثل والیبال …البته فعلا صف مراسم صبگاهی است .

10a

در عین حال بسیار جدی و بدون شوخی نگاه کنید به قیافه همه …

حال کنید با تجدید خاطرات اون دوران  تکرار نشدنی ودوست داشتنی …

تا بعد ادامه دارد …

شما می توانید بصورت رایگان در اشتراک ایمیلی این سایت عضو شوید تا مطالب جدید را درون ایمیل خود دریافت کنید.
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنید...

 1. باتشکر وسپاس بینهایت از همه عزیزانیکه دست بچنین اقدام ارزشمند وبیاد ماندنی خاطرات گذشته دلها راشادنموده اند وعشق امید را زنده کرده اند قدردانی نموده وموفقیت شان را ازخدا وند کریم خواستارم

 2. سلام بر مرد بزرگ و خاطره انگیز
  این کمترین کاری بود که توانستیم انعکاس دهیم قدر مسلم بسیاری از مسائل و ناگفته ها وجود دارند که در آینده باید گفته شوند تا نسل فعلی از وقایع گذشته بیاموزند راه زندگی را …
  شاد و پیروز باشید

 3. سلام آقای مهندس

  واقعاً سنه کوه هم برای خودش بروسلیی داشت که نمی دونسیم!! جالب و تماشایی بود!!

 4. سلام آقا صفر جان
  چه عرض کنیم اینم شاهد زنده و هی و حاضر …اگر صد بار قسم یاد می کردیم که کسی قبول نمی کرد اما با این عکسها کار ما در اطلاع رسانی بسیار ساده شده است.

 5. عالی بود عالی

با خیالی آسوده یک نظر بگذارید...

برگه ها
ads ads ads