اریم خاله وچه ها در سنه کوه پیرنصرت ؟

aryemi -1

فضل الله مردی دامدار و اهل روستای چالو به همراه سیده زینب حسینی کنتی همسرش ساکن روستای اریم در همسایگی سنه کوه شده بودند صاحب سه فرزند دختر شدند : نصرت ، کل زهرا و کوکبه فضلی

کل زهرا معروف به زهرا خاله همسر حاج محمود محمودی ساکن اریم شد او اصالتا اهل زرین آباد بود که پس از ازدواج با زهرا در اریم ماندگار شد و امروزه فرزندانش در اریم و نکا زندگی می کنند .

aryemi -1

نصرت معروف به پیر نصرت ابتدا همسر سید استخرپشتی شده و صاحب یک فرزند بنام سیدعبدالله شد که در ۱۸- ۲۰ جوانمرگ شد و در سنه کوه دفن است. پس از آن همسر ملا باب گل شده و صاحب سه فرزند بنام صفر ،قنبر و کل خدیجه محمدی و در سنه کوه ماندگار شده و صاحب سه فرزند دو پسر بنام صفر و قنبر و یک دختر بنام کل خدیجه همسر کل دوستعلی علیجانی شد . به واسطه ازدواج نصرت و ملا باب گل تمامی مردمان روستای اریم به سنه کوهی لفظ خاله وچه ( بچه خاله ) خطاب می کنند .

پیرنصرت زمانی که به قنبر باردار بود شوهرش ملاباب گل در سال ۱۳۲۲ ه ش دارفانی را وداع گفت و او سالیان سال فداکارانه و مردانه ایستاد تا فرزندان خرد سالش را بزرگ نمود تا اینکه پس از مرگ زودهنگام فرزندش صفر در اثر سانحه اتومبیل در اول دیماه سال ۱۳۶۲ ه ش ، دچار بیماری سختی از داغ و فراق او شده و در کوچه پس کوچه ها مویه کنان ( نواجش کنان ) دور میزد تا یکسال بعد سال ۱۳۶۳ ه ش از درد فراق و دوری فرزندش به رحمت ایزدی رفت خدایش رحمت کناد. پیرنصرت که در منزل قنبر در همسایگی خانه پدری ما زندگی می کرد تقریبا هر روزه مهمان خانه ما بود و کودکی ما خاطرات بسیار شیرینی از او داریم او تکه کلامهای بسیاری مخصوص به خود بود و امروزه کمابیش بکار رفته و خدابیامرزی نثارش می گردد.

کوکبه فضلی همسر نورالله کمالی کفراتی شده بودو صاحب چهار فرزند پسر و سه دختر شدند که یک فرزند دخترشان بنام نسیبه کمالی همسر صفر محمدی خدابیامرز شد و به سنه کوه آمد و فرزندانش امروزه ساکن شهر نکا هستند .


نکته : مطلب این پست  به همت و همکاری  آقا دبیر حسینعلی پسر کل دوستعلی علیجانی نگاشته شد با تشکر از ایشان .

شما می توانید بصورت رایگان در اشتراک ایمیلی این سایت عضو شوید تا مطالب جدید را درون ایمیل خود دریافت کنید.
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنید...

با خیالی آسوده یک نظر بگذارید...

برگه ها
ads ads ads