چرا باید هر کسی شجره خودش را بداند ؟

Blood_Compatibility

یکی از مواردی که در بنده نوازی های به قول قدیمی ها جاهلا ( با این توضیح که قدیما در سنه کوه بخصوص در برگزاری مراسم مردها را دو دسته می کردند پیرمردها و جاهلا . این مطلب جاافتاده ای بود عجیب روزگار اینجا بود نگارنده از لحاظ صغر سنی باید در اطاق گروه دوم می نشستم اما در اکثر مواقع در اتاق پیران هدایت می شدم و این باعث شد تمامی دوستانم در زندگیم از لحاظ سنی ازم بزرگتر باشند ) ، مورد عتاب و عناد عجلا (پرشتابها) قرار گرفتم خود بی نیاز پنداری این کار بود که طی اس ام اس و نظر خصوصی و علنی خلاصه هالی مان کردند که چه نیازی به شجره نویسی دارند ! و اما دلیل ما :

دلایل بسیاری را از هر نظر و جنبه مورد توجه قرار دهیم لزوم دانستن اصل و نسب و شجره را مفید و موثر می داند در زیر یک مورد که جنبه های خونی است را باهم مطالعه می کنیم .

Blood_Compatibility

بخش عمده ای از خصوصیات و خدای نکرده امراض از طریق وراثت از پدر و مادر به فرزندان منتقل می شود بخصوص گروه خونی افراد تعیین کننده بسیاری از خصوصیات زندگی هر فردی است .

گروه‌های خونی روشی برای تقسیم‌بندی خون‌ها بر پایه وجود یا نبود پادگن (آنتی‌ژن)های موروثی خاصی روی سطح گلبول‌های قرمز خون است. بر اساس مهمترین این تقسیم‌بندی خون انسان‌ها به چهار دسته AB ،B ،A و O و بر اساس تقسیم‌بندی دیگر به گروه‌های مثبت و منفی تقسیم می‌شود.

طبیعتا گروه خونی نوزاد از والدین به ارث می‌رسد، البته باید توجه داشت که چون نوع O مغلوب است فنوتیپ نوع O همیشه خالص است (OO) و فنوتیپ نوع AB دارای ژنوتیپ AB است ولی گروه خونی مثلا A می‌تواند دارای ژنوتیپهای AA ویا AO باشد . لذا اگر مثلا والدین هر دو دارای گروه خونی O باشند نوزاد قطعا گروه خونی O خواهد بود ولی نوزاد والدینی با گروه خونی A ممکن است دارای گروه خونی A و یا گروه خونی O باشد.

آنچه که در ازدواج افراد می تواند مشکل ساز باشد، یکسان بودن گروه خونی نیست بلکه ارتباط خونی ( مثلا در ازدواج فامیلی ) است که می تواند باعث مشکلات ژنتیکی شود.

به جز احتمال بروز بیماری های ژنتیکی و همچنین تالاسمی، خوشبختانه سایر اختلالاتی که ممکن است در جنین ایجاد شود، در همان دوران بارداری قابل تشخیص و پیشگیری است. بنابراین لازم نیست در زمان عروسی نگران آنها باشید.برای اینکه در این مورد بیشتر بدانید اینجا را کلیک کنید .

 خصوصیات اخلاقی گروه های خونی

 گروه‌های خونی و خصوصیات اخلاقی بر طبق مطالعات یک انجمن ژاپنی که روی گروه‌های خونی تحقیق کرده است، شخصیت و خصوصیات اخلاقی افراد ارتباط قطعی با گروه خونی‌شان دارد…

 

● گروه O

 شما می‌خواهید رئیس باشید و وقتی چیزی را می‌بینید که می‌خواهید، تا زمانی که به هدف‌تان نرسید، دست از تلاش برنمی‌دارید. شما صادق، احساساتی و بااعتماد به نفس هستید. ضعف‌های شما شامل غرور، حسادت و رقابت‌جویی فوق‌العاده زیاده‌تان می‌شود.

 

● گروه A

 شما هماهنگ، صلح‌جو و سازمان‌یافته هستید. با دیگران به خوبی کار می‌کنید و حساس و صبور و اثرگذار هستید. ضعف شما این است که اهل آرامش و استراحت نیستید.

 

● گروه B

 شما شدیدا فردگرا هستید. به‌طوری که دوست دارید همه کارها را خودتان و به روش خودتان انجام دهید. خلاق و انعطاف‌پذیر هستید و خود را با هر موقعیتی وفق می‌دهید. اما اصرار شما روی استقلال‌تان گاهی شما را به دردسر می‌اندازد و ضعف‌تان محسوب می‌شود.

 

● گروه AB

 آرام و تحت کنترل هستید و عموما خوب به نظر می‌رسید و همیشه باعث آرامش دیگران می‌شوید. شما یک سرگرم‌کننده طبیعی هستید که منصف و موقعیت‌شناسید. اما شما گوشه‌گیر و کند هستید و در تصمیم‌گیری با مشکل مواجهید.

 

 رابطه جالب کار و گروه خونی

 افراد با گروه خونی AB آنها نمی‌توانند کاری را انجام دهند که در آن لازم باشد خودشان تصمیم اصلی را بگیرند چون تردید تصمیم‌گیری آنها را به شدت آزار خواهد داد. آنها همیشه خود را در انتخاب‌ها آزار می‌دهند و فکر می‌کنند هیچ‌وقت به چیزی که می‌خواهند، نخواهند رسید.برای اینکه در این مورد بیشتر بدانید اینجا را کلیک کنید .

 

حال اینها بخش کوچکی از مسائلی است که در بخش خون گروهها و طوایف می تواند دانستنش کمک بزرگی به افراد بکند در این موارد مطالب بسیاری را می توانید مطالعه کنید .

شما می توانید بصورت رایگان در اشتراک ایمیلی این سایت عضو شوید تا مطالب جدید را درون ایمیل خود دریافت کنید.
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنید...

با خیالی آسوده یک نظر بگذارید...

برگه ها
ads ads ads