ششکی تبار ( عباسی ها)در سنه کوه

abbasi -1

ششکی تبار ( عباسی ها)در سنه کوه

غلامعلی مردی که اهل روستای ششک بود و در ازدواج با گل باجی کلاکردی صاحب چهارفرزند سه پسر بنام خانعلی ، صفر ، عباس و یک دختر بنام زهرا شد و در ازدواج با عمه جانی پوروایی صاحب یک پسر بنام باب الله و یک دختر بنام زینب شد .غلامعلی در موقع شناسنامه  دادن نام خانوادگی عباسی را اختیار کرد و فرزندانش برخی در ششک و برخی به سنه کوه آمدند.غلامعلی بعد از زلزله بزرگ سال ۱۳۱۳ منطقه چهاردانگه به روستای اریم رفته و مدت شش سال آنجا زندگی کردند و مجددا به ششک برگشت و همانجا فوت نمود . 

abbasi -1

زهرا معروف به گت زهرا همسر میرزا احمد جیبا پسر غلامرضا(علی خلی اصغر دسی) شد و به سنه کوه آمده و صاحب هفت فرزند چهار پسر بنام مرتضی ، محمود ، حسین و حسن فکوی نیا و سه دختر بنام صغری ، معصومه و زهره شد . فرزندان این دو بسیار دوست داشتنی ، با محبت ، خوش معاشرت ، بذله گو و شوخ طبع هستند. حسین فکوری نیا خدابیامرز که استادکار بسیار خبره سفیدکاری بود و اما مدتی با خرید کامیون راننده ماشین سنگین شده بود در حین رانندگی دچار سانحه شده و داغ دیدارش بر دل همه تا قیامت باقی است “خدایش رحمت کناد”.

عباس  معروف به حاج عباس در سال ۱۳۳۷ در سنه کوه با نرگس دختر خیرالله بخشی (علی خلی بخشی دسی) ازدواج کرده و این زمانی بود که او خود چندین راس گاو بومی داشت و با کل روح الله ” ورهمکار=شراکت”بود.آنها به مدت شش ماه در ششک بودند و مجددا به سنه کوه کوچ کردند و در خانه پدر خانمش خیرالله مستقر شد و سپس طی معامله ای با حاج لطف الله یوسفی ایشان قطعه خانه سرایی به او فروخت و او تا سال ۱۳۵۷ در سنه کوه ساکن بود و تمامی فرزندانش در سنه کوه به دنیا آمدند و در این سال به شهر سورک کوچ کرده و اکنون ساکن سورک و ساری هستند.

بقیه فرزندان غلامعلی در همان ششک ماندند و فرزندانشان اکنون بیشتر ساکن ساری هستند. ولی حاج عباس که شغل زنبور داری او ، کشاورزی و کار و تلاش خستگی ناپذیر، او را صاحب همه چیز کرد با عزت و احترام روزگار می گذرانند. هرچند که او خود کمتر در سنه کوه زندگی کرد اما دو فرزندنش مریم همسر محمود فکوری نیا و حمیده همسر علی پسر عوضعلی مومنی فر شدند ومحمد (نوربخش) با رقیه دختر  یارمحمد محمدی ازدواج کرد. در مجموع می توان بیان داشت که فرزندان حاج عباس ، سنه کوهی شده و مورد احترام و قبول همه اهالی سنه کوه بوده و هستند. 

شما می توانید بصورت رایگان در اشتراک ایمیلی این سایت عضو شوید تا مطالب جدید را درون ایمیل خود دریافت کنید.
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنید...

با خیالی آسوده یک نظر بگذارید...

برگه ها
ads ads ads